Aktuality

Družstevní byt: S pronájmem můžete narazit

Když vlastníte družstevní byt, vy sami jste v něm nájemníkem. Chcete-li tedy nastěhovat někoho jiného, kdo by vám pokryl náklady na nájem, splácel anuitu nebo zajistil výnos, můžete narazit na řadu překážek.
Více »

Jak popsat velikost bytu, aneb není plocha jako plocha

V každém inzerátu najdete údaje o velikosti bytu. Jenže jednou se píše užitná plocha, jednou podlahová anebo zastavěná plocha. Jaký je mezi tím rozdíl?
Více »

Stavební spoření – má ještě smysl?

Autor Lukáš Urbánek Publikováno: 13. Srpen 2014 Rubrika: Finance, Rady a tipy
Více »

Darovací daň 2014

Od prvního ledna 2014 začíná platit novela občanského zákoníku. Ta přináší velké množství změn. Jednou z nich je i změna ve výpočtu darovací daně.
Více »

Pořizujete si novou nemovitost?

Máme pro Vás pár rad a upozornění…
Více »

Na internetu nabízené vzory smluv bývají staré a plné chyb

29.7.2014

Vzory smluv nabízené na internetu zdarma nebo za zdánlivě malý poplatek jsou pro právní laiky ve skutečnosti velkým rizikem. Jak Právu potvrzují lidé z právní praxe, obsahují v sobě mnoho nepřesností, chyb, scházejí v nich podstatné formulace a hlavně neodráží nový obří občanský zákoník, jenž mnohé výrazně změnil, ale vlastně se ještě úplně přesně neví jak.
Více »

Zloději bytů mají další fintu. Jak se bránit podvodům na katastru.

Změny pravidel na katastru nemovitostí se vším nepomohou. Opět je tu nový postup, jak lze vše obejít a byt majiteli prodat pod rukou. Postup je to sice složitý, ale existuje a je třeba se mu bránit. Přinášíme několik možných postupů, jak se nekalému prodeji bránit.
Více »

Peklo s řemeslníky vyřeší smlouva o dílo. Platit budete až po práci.

Rozhodli jste se vylepšit bydlení a rekonstruujete bytové jádro? Aby vše proběhlo k vaší spokojenosti, uzavřete s tím, kdo pro vás bude pracovat, smlouvu o dílo.
Více »

Z registru dlužníků vás musí vymazat, rozhodl úřad.

Úřad pro ochranu osobních údajů udělil pokutu sdružení Solus.
Více »

Převod nemovitostí od ledna 2014 bez posudku, lidé ušetří tisíce

Lidé, kteří budou po 1. lednu 2014 prodávat běžnou nemovitost, získají proti dnešku jednu velkou výhodu: nebudou muset při podání přiznání k dani z převodu předkládat finančnímu úřadu znalecký posudek. Tím ušetří tisíce korun.
Více »